Kullanıcı girişi

Sıkça Sorulan Sorular

Su arıtma sistemleri hakkında merak ettikleriniz...

Evet, kesinlikle. Her ne kadar belediyeler tarafından güvenilirliği iddia edilse de şebeke sularında yaklaşık 700 organik ve inorganik madde belirlenmiştir ve bunlardan bazıları kansere, sakat doğumlara, nörolojik hastalıklara ve diğer bir çok hastalığa sebep olabilir.

Bir insan hayatı boyunca ortalama 50 ton su içer. Su içinde bulunan zararlı maddeler biranda olmasa bile zamanla insan vücuduna zarar verebilir. Dünya Sağlık Örgütü raporuna göre sağlıksız su altıncı ölüm nedeni olarak görülmektedir.

Ar Su arıtma sistemleri® hiper filtre mikroskobik gözeneklere sahiptir. Bilinen en küçük virüs membran filtre gözenek çapından 20 kat daha büyüktür ve sağlıklı çalışan bir Reverse Osmosis membranı suda bulunan mikro organizmaları ve zararlı karışımları geçirmez, steril, sağlıklı içme suyu üretir.

Arsu arıtma sistemleri® filtreleri özel olarak geliştirilmiştir ve patentlidir. Aynı fonksiyona sahip benzeri yoktur. Piyasada bulunmaz. Sadece yetkili teknik servislerden temin edilebilir.

Sizin herhangi bir bakım yapmanıza gerek yoktur. Arsu arıtma sistemleri® teknik servis ağı şikayetlerinize en kısa zamanda çözüm getirir. Ayrıca bilgi işlem merkezimizce ürünlerimiz ömür boyu takip edilir ve filtre değişim zamanlarında müşterilerimiz bilgilendirilir.

Arsu arıtma sistemleri® suyu bir çok damacana kaynak suyundan daha kaliteli yani düşük TDS(Toplam Çözülmüş Katılar) değerli ve daha yumuşaktır. İçerdiği yüksek çözünmüş oksijen oranıyla her zaman tazedir. Damacana kaynak sularında bulunabilecek zararlı maddeler Arsu arıtma sistemleri® suyunda bulunmaz. Tat olarak da yumuşak kaynak sularına benzer.

Hayır. Arsu arıtma sistemleri® kendine ödenen parayı kısa sürede amorti eder. Daha sonrasında ise bedavaya yakın bir bedelle size kesintisiz ideal içme suyu üretir. Oysa damacana suyu ev ve işyerleriniz için sürekli bir sabit giderdir. Ayrıca en kaliteli damacana suyu bile rafta beklediği ve taşındığı sürelerde bayatlar ve risk içerir. Boşalan damacanaların en fazla 20 kere kullanılması gerektiğini biliyor musunuz?

Gerçek anlamda arıtma mutlaka atığı olan arıtmadır. Atığı olmayan bir arıtmadan zararlı maddeler sudan tam anlamıyla alınamaz. Dışarıya atık su vermeyen arıtma yöntemlerinde zararlı maddelerin nereye gittiği sorulmalıdır. Ayrıca tuvalet sifonunu çektiğimizde bir defada ortalama 15 litre su kullandığımız düşünülürse bunun önemli bir sarfiyat olmadığı anlaşılır. Bunların yanında atılan her 1 litre suyun maliyeti sadece 971 TL'dir.

Hayır. Ev ve işyerlerinde 2 tür suya ihtiyaç vardır; İçme suyu ve kullanma suyu. Temizlik amacıyla kullanılan suyu içme suyu kalitesinde elde etmek çok maliyetli ve gereksizdir. Diğer taraftan en sağlıklı olan içme suyunu kullanma noktasında yani nerede tüketiyorsanız orada elde etmek ve tazeyken tüketmektir. Profesyonel bir sistemden çıkan içme suıyunu tekrar tesisata gönderip pas ve asbest içerebilecek borularla temas ettirmek ve metrelerce mesafede bekletmek suyu tekrar kirletmek anlamına gelir.